Kış Dekorasyonu için 5 Öneri

  •  22.11.2017
  •  

Kış Dekorasyonu için 5 Öneri

 

Kış etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlarken bu soğuk mevsimde hepimizin en çok vakit geçirmek istediği yer şüphesiz ki evimiz. Peki eviniz kışa sizin kadar hazır mı?

 

Yazlık - Kışlık

Mevsim geçişlerinde bir ritüeldir; kıyafetler hemen yazlık kışlık yapılır. Aynı değişim evimiz için de geçerli. Havalar soğuduğunda yazlık çarşaf ve battaniyeleri kaldırarak kışlık ürünleri tercih etmelisiniz. Zeminde ise yazın görmeye aşina olduğumuz kilimler yerini halılara bırakmalı. Şömine olan evlerde ise önüne atılacak post halı ile dağ evi keyfi yaşayabilirsiniz.

 

Modası Geçmeyen Örgüler

Sadelikten yanayım derseniz, el örgüsü battaniyelerle yatak ya da oturma odanızda hem klasik bir şıklık yaratır hem de sıcaklığınızı garanti etmiş olursunuz. Duvar dekorları ya da farklı aksesuarlar ile de örgüyü konsept haline getirebilirsiniz.

 

Dekoratif Mumlar

Dekorasyonun vazgeçilmez unsurlarından mumları tarçın kabuk, kozalak gibi değişik materyallerle süsleyebilir; evdeki mum sayısını arttırarak hem sıcak hem samimi bir ortam yaratabilirsiniz. Son dönemde evlerde sıklıkla görmeye başladığımız kütükleri vazo olarak değerlendirebilir ve evinize doğal bir hava katabilirsiniz.

 

Aydınlık Ortam

Kış geldiğinde varlığını en çok aradığımız şeylerden biri şüphesiz ki güneş ışığı. Dekorasyon yaparken evinize girecek ışığın ne kadar önemli olduğunu unutmayın. Kış mevsimde, aydınlık duvar renkleri ve güneş ışığını geçirecek perdeler tercih edebilirsiniz.

 

Yalıtma

Son maddemizi dekorasyon önerilerine dahil etmeyebilirsiniz ama yaşadığımız yer yeterince sıcak değilse, kışın evde geçireceğimiz keyifli anlar kabus olabilir. Bu sebeple köklü bir önlem alıp evinize ısı yalıtımı yaptırabilir ve kışı kafanız rahat bir şekilde atlatabilirsiniz.