Soğuk Kış Aylarında Evinizi Sıcak Tutmanın 3 Basit Yolu

  •  17.01.2018
  •  

Soğuk Kış Aylarında Evinizi Sıcak Tutmanın 3 Basit Yolu

 

Kış aylarında en çok vakit geçirmek istediğimiz yer şüphesiz ki evimiz. Bu soğuk mevsimde kendinizi daha iyi hissetmek için, en çok zaman geçirdiğiniz evinizde pozitif duygularınızı tetikleyecek ve size enerji verecek sıcak değişimler yapabilir ve kışı çok daha mutlu ve sıkıntısız geçirebilirsiniz.

 

Sıcak tutan kumaşlar tercih edin

Kışın doğru bilinen yanlışlardan biri kalın giyinmek. Üst üste kalın kıyafetlerden ziyade terleme durumunda vücut ısınızı dengede tutmak için kat kat ince kıyafetler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde ısı dengenizi ayarlarken aynı zamanda hareket kabiliyetinizi de sınırlamamış olacaksınız.

 

Kendimiz dışında evimiz için de kullandığımız kumaş türlerini bu açıdan düşünebiliriz. Evde kullanacağımız yatak ve koltuklarda için de kumaş seçimi bir hayli önemli. Yün ve pamuklu kumaşlar ısıyı korumak ve sıcak tutmak için oldukça etkilidirler. Bu ikilinin dışında özellikle giysi ve ev tekstili için polar da bir hayli avantajlıdır. Çünkü su tutmadığı gibi çabuk kurur. Hafif olması ve nefes alabilen bir kumaş olması da diğer artılarıdır. Bu soğuk aylarda yastık ve yorganlarınızı yünden; nevresim takımlarınızı ise pamuk olarak tercih edebilirsiniz.

 

Halılarla soğuk zeminden korunun

 

Soğuk kış aylarında ısı yalıtımı yadsınamayacak derecede önemli. Bunun için en masrafsız ve sıcak yollardan biri de zeminden gelen soğuğu engellemek için halı kullanmaktadır. Seçeceğiniz renklerle evinizde sıcak bir hava yaratabilirsiniz.

 

Kalın perdeler kullanın

 

Kışın soğuktan korunmanın en doğal yollarından biri ev içine giren gün ışığına olabildiğince yararlanmaktadır. Güneş battıktan ve hava soğumaya başladığı andan itibaren kalın perdelerinizi çekip pencerelerden içeri girecek soğuğu önleyebilirsiniz.